lt  |  en  |  ru 
į pradžią
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Didysis kalėdinis melas

 

Didysis kalėdinis melas

 

Kolosiečiams 3 sk.:
9 Nebemeluokite vienas kitam, nusivilkę senąjį žmogų su jo darbais
10 ir apsivilkę nauju, kuris atnaujinamas pažinimu pagal atvaizdą To, kuris jį sukūrė
.

Lyg ir nesinori pulti gražios šiltos Kalėdų šventės, tegul sau žmonės švenčia. Visi išsivalo namus, užsižibina gražių įvairiaspalvių lempučių, nes dienos tamsios ir šaltos, susitinka, bendrauja, valgo kartu, dovanoja vienas kitam dovanėles. Bet tai tik oficiali gražioji šventės pusė, už kurios, beje, slypi didžiulė komercinė mašina.
Blogoji pusė ta, kad šita šventė paremta melu. Oficialiai ji įvardijama kaip Jėzaus Kristaus gimimo šventė. Nors niekas nežino, kada gimė Jėzus, o dalis tyrinėtojų visai rimtai teigia, kad tai greičiausiai įvyko pavasarį, bet prieš daugiau kaip tūkstantį metų žmonės vadinantys save krikščionimis, tiesiog sugalvojo, kad bus visai patogu „perkrikštyti“ pagonišką šventę ir štai mes, jų palikuonys, taip ir tebešvenčiam nežinia ką. Apie tai aš jau esu kalbėjusi ir rašiusi temoje „Kalėdos ir kiti keisti dalykai“, taigi nesikartosiu.
Ne laiku ir be reikalo švenčiamas Jėzaus „gimtadienis“ būtų dar pusė bėdos, vis proga žmonėms išgirsti apie Jėzų. Bet yra kitas dalykas, toks visų mylimas ir taip įaugęs į sąmonę, kad labai nepopuliarus pasidarai, kai bandai jį pakritikuoti. Tai mitas apie Kalėdų senelį. Kalėdų senelis daugeliui yra daug tikresnis už Jėzų Kristų. Girdėjau, kad dalis suaugusių amerikiečių iš tiesų tiki, kad Kalėdų senelis tikrai yra. Ir be abejo daugybė mažų vaikų visame pasaulyje šitaip apgaudinėjami, pasaką verčiant tikrove. Pasaulio psichologai ginčijasi, ar vaikams reikia sakyti tiesą apie Kalėdų senelį, ar ne. Aš gi prisimenu savo vaiko nuoširdžius laiškus mitiniam Kalėdų seneliui ir saldainius, paliktus po kalėdine eglute tam neegzistuojančiam asmeniui (suvalgydavau aš) ir man gaila, kad jam taip melavau. Pasaka yra pasaka, bet įtikinėti, kad ji tikra, nereikia, nes tai jau tampa melu. Ar gali būti kas gero iš netiesos kalbėjimo? Pasaulis tegul žinosi, aš klausiu krikščionių: ar dera meluoti savo vaikui? Ką jam tai duos?
Jeigu pasakyta Rašte „nebemeluokite vienas kitam“, ar tai taikoma tik suaugusiems?
Spręskite patys...

 

2012-12-03